Ressam Cemal Toy ve Psikolog Zeynep Bozbek Türkyılmaz ile çocuklar için Sanat Terapi Atölyesi, Fatih Belediyesi Kadırga Sanat Galerileri’nde başlıyor.

Dışavurumcu Sanat Terapisi'ne ilgi duyanları, çocukların çeşitli duygularla buluşması, olumlu olumsuz duyguları tanımlaması ve ifade edebilmelerinde yeni yöntemler keşfetmelerine katkıda bulunmak isteyenleri atölye çalışmamıza bekliyoruz.

Çocuklar kendilerini, korkularını, üzüntülerini, sevinçlerini sözel olarak ifade etmekte zorlanırlar. Bu duygular çocuklukta yapılanır, büyüdükçe gelişir. Çocukların duygusal ve sosyal becerilerini artırma yaşadıkları olumlu olumsuz duygu ve düşüncelerini fark etmelerini sağlama ve bunlara çözüm bulma yöntemlerinden biri de sanat yoludur.

Yaşamda karşılaştıkları zorlukları ifade etmede oyun ve sanatın dilleri, oyuncak ve sanat malzemelerinin ise kelimeleri olacağı “Kendime Yolculuk” sanat terapi atölyesi renkler, oyunlar ve sesler yoluyla çocukların kendilerini ifade etmelerinde yeni yollar arayacak.

Sanatın iyileştirici tarafında ressam ve psikolog bakış açısını birleştirip iki alanın zenginliği ile yapılacak atölye çalışması dört haftalık bir program ile Fatih Belediyesi Kadırga Sanat Galerileri’nde gerçekleşecektir.

Atölyeler günde 2 grup halinde yapılacak, birinci grup ilkokul(6-9 yaş), ikinci grup ortaokul (10-13) yaş aralığında olacaktır.

Katılım ücretsiz olup, kontenjan 15 kişi ile sınırlıdır.

Eğitim saatleri:

6-9 yaş grubu 10.00-12.00

10-13 yaş grubu 14.00 – 16.00

Not: Alımlar için başvurularda gönderilen resim örnekleri incelenecektir.